اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
اقتصاد مقاومتي
توليد و اشتغال
نقشه سايت English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
سخن مدير كل

-----------------------------------------------------
حفظ محيط زيست فعاليتي فرابخشي است
حفاظت از محيط زيست بيشتر از آنكه وابسته به عملكرد سازمان حفاظت محيط زيست باشد متوجه رويكرد عمومي جامعه و ساير كنشگراني است كه مي توانند ايفاگر نقش هاي مخرب يا سازنده در حوزه محيط زيست باشند. حفاظت از محيط زيست فعاليتي فرابخشي است و ايجاد تعامل سازنده با ديگر سازمان ها، تشكل هاي مردم نهاد و تك تك افراد جامعه با ايجاد هم افزائي در اقدامات سازنده و كنترل پيامدهاي منفي به نحو چشمگيري در ارتقاء شاخص هاي محيط زيستي اثرگذارند.
در اين راستا اداره كل حفاظت محيط زيست استان اصفهان با 5 راهبرد اصلي 1- تعامل سازنده با ذينفعان و سازمان هاي اثرگذار 2- آموزش و فرهنگ سازي با هدف جلب مشاركت سرمايه هاي اجتماعي در حفظ محيط زيست 3- ايجاد انگيزه در پرسنل 4- افزايش سطح دانش و تخصص بخش هاي كارشناسي، و 5- استفاده از ظرفيت هاي قانوني نظير كارگروه آمايش و محيط زيست، كارگروه مديريت پسماند، كارگروه امور زيربنائي در جهت بهبود و پايداري شرايط محيط زيست استان تلاش مي نمايد.
شهريور 1393/ حميد ظهرابي - مدير كل
------------------------------------------------------------
با عزم و اراده جدي همگاني مي توان از عهده مشكلات زيست محيطي استان برآمد
توسعه نامتوازن استان موجب شده كه بيش از 60 درصد صنايع و بيش از 70 درصد جمعيت استان در يك شعاع 50 كيلومتري در قسمت كوچكي از خاك استان پهناوري چون اصفهان مستقر شود.
اين به معني فشار بر محيط زيست و مجموعه اي است كه از يك توانايي خاصي برخوردار بوده و بيشتر از آن امكان بردباري را ندارد. اين وزنه بر دوش محيط زيستي است كه يك مشكل ديگر نيز دارد و آن هم اين است كه 260 روز در سال نمي تواند خوب نفس بكشد و اينورژن ( وارونگي دما ) و سكون هوا را در اصفهان داريم. هيچ دستگاهي به تنهايي نمي تواند وزنه اين مشكلات را حمل كند بنابراين اگر قرار است كه محيط زيست استان اصفهان حفاظت شود و شرايط آن ارتقاء يابد به عزم و اراده جدي همگاني نياز است .
اين كه از ديدگاه استاندار محترم اصفهان اولويت اول، اولويت دوم و اولويت سوم استان محيط زيست است ، بسيار اميد بخش است پس اگر مسؤولين استان و كليه مردم بر اساس اين اولويت تعيين شده همكاري و همراهي نمايند و با آن ايثار و رشادتي كه در محيط زيستي ها و محيط باناني مي بينيم كه براي حفظ يك آهو جانشان را فدا مي كنند، مي توان از عهده مشكلات زيست محيطي استان برآمد و با ظرفيت هاي اقتصادي، فرهنگي بسيار بالاي مردم، مراكز دانشگاهي و تشكل هاي مردم نهاد در كنار مجموعه سامان يافته محيط زيست استان، يقيناٌ بر مشكلات زيست محيطي استان فائق آئيم.
ارديبهشت 93 / حميد ظهرابي - مدير كل
Update history: 1394/11/05
number of visits: 248
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Copy right 2014 www.isfahan-doe.ir . All rights reserved
Powered by DorsaPortal